Bolu 2 Şubesi

2016 Yılı İl Divan Kurulu Toplantısı

EĞİTİM-BİR-SEN BOLU 2 NOLU (ÜNİVERSİTE) ŞUBESİ

 

İL DİVAN TOPLANTISI YAPILDI

Eğitim-Bir-Sen 2 nolu(Üniversite) şubesinin İl Divan Kurulu 29.03.2016 salı günü saat 18:00 da yapıldı. Toplantıya, Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı diğer sendikaların başkanları ile şube yönetim kurulu, denetleme kurulu, disiplin kurulu üyeleri, kredi yurtlar temsilciliği, kadınlar komisyonu ve işyeri temsilcileri katıldı.

 

Toplantıda açılış konuşması yapan Şube Başkanı Tahir DÜŞ şunları söyledi; “Öncelikle vatanımızın ve milletimizin birliğine, bütünlüğüne, huzur ve sükûnetine karşı koyan, vatandaşlarımızın ve güvenlik güçlerimizin canına kasteden, terörü ve onun uzantılarına lanet ediyor; bu hainlere karşı kahramanca mücadele eden güvenlik güçlerimize yüce Allah’tan sağlık ve esenlikler diliyor, şehitlerimize rahmet, geride kalan yakılarına ve milletimize başsağlığı diliyorum.

Bir cümle de vatana ihanet edenlere; bu ihanetin en son örneği, imzalarını terör tüccarlarının malı haline getiren, sözde 1128 akademisyenin, akademik unvanlarını terörün emrine verdiklerini itiraf ettikleri bildiridir. Bu vatan hainlerine diyoruz ki; Bu coğrafyada hiçbir ihanet cezasız kalmamıştır.

 Eğitim- Bir-Sen    ve    Memur- Sen   olarak bizler kuruluşumuzdan bu güne dek, hep zalimin karşısında, mazlumun yanında olduk. Haksızlık ve zulme karşı  dimdik ayakta durduk.  Teröre ve onun uzantılarına karşı başından beri mücadelemiz devam etmektedir ve edecektir.

Bildiğiniz gibi Türkiye’de sendikacılığın olumsuz bir geçmişi var. Sendikacılık deyince maalesef; esnafın camıyla, kaldırım taşlarıyla gündeme gelen, mağdurun ve mazlumun yanında olamayıp, mağrurun, illegal örgütlerin ardına sığınan, terörize olaylara karışan bir hafızaya sahibiz. Biz sendika olarak genelde ümmetin, özelde çalışanlarımızın ve üyelerimizin dertleriyle dertlendik. Yönetimimiz ile birlikte sorunların sorun olmaktan çıkması için elimizden ne geliyorsa bugüne kadar hep yaptık, bundan sonraki süreçte de yapmaya devam edeceğiz. Eğitim Bir-Sen Bolu 2 Nolu Şube olarak 2007 yılında aldığımız yetkiyi 2015 yılı şubat ayında 420 sayısıyla şubeye dönüştürdük ve 2016 yılı mart ayı itibariyle şube üye sayımızı 530 a taşıdık. Bu uğurda canla başla çalışan Yönetim Kurulumuza, İşyeri Temsilcilerimize ve tüm üyelerimize yürekten teşekkür eder, bu sayının önümüzdeki yıllar adına hayırlara vesile olmasını dileriz.

Eğitim- Bir-Sen  Bolu 2 nolu şube olarak 2016 yılı İl divan toplantımızın camiamıza ve tüm çalışanlarımıza hayırlar getirmesini diliyor hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Daha sonra AİBÜ İletişim Fakültesi Öğretim Üyelerinden Yrd.Doç.Dr. İbrahim Sena ARVAS “Sosyal Medyada Örgütlenme ve Algı” konulu seminer verdi.